Nikdy sa nevzdávaj

Autor: Martina Šimková | 29.2.2012 o 14:00 | (upravené 29.2.2012 o 14:14) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  863x

Stres, plnenie termínov a úloh. Toto nezabudnúť, tam zavolať. Asi ani nemusím pokračovať. Určite tento pocit dôverne poznáte aj sami. Človek aby sa z dnešnej uponáhľanej doby zbláznil. Každý deň je potrebné vybaviť XY úloh a šéf by Vás najradšej zožral aj s topánkami, ak ich nesplníte. Na plnenie pracovných záležitostí tejto šialenej doby sme si akosi zvykli. Nakoniec, čo iné nám aj zostáva? Poznám ten pocit, keď po pracovnom dni ste radi, že vôbec žijete. Len čo zavriete dvere kancelárie a otvoríte tie, ktoré vedú do Vášho súkromia, spustí sa podobný kolotoč druhýkrát. Čaká Vás hladný partner, prípadne hladné deti a kopa nespravených domácich úloh. Ešte ste si ani nevyzuli topánky a už treba zapnúť pračku, uvariť večeru, vyniesť smeti atď. Feministky by sa do mňa určite navážali, že nežijeme v stredoveku aby celú zodpovednosť za domácnosť mala na svojich pleciach žena. Ale mne ide o niečo iné, ako vypisovať story o utláčaní jedného z pohlaví. Ale vráťme sa k predstave domáceho chaosu ktorý Vás každodenne čaká.

ilustračné fotoilustračné fotointernet

Po tom ako skonštatujete, že sa Váš príbytok skôr podobá výbuchu po druhej svetovej ako ľudskému obydliu, sa unavená, hladná pustíte do výziev ktoré stoja pred Vami. Úloha prvá: rýchlo navariť večeru, pretože už máte dosť kvílenia detí a partnera že celý deň nič poriadneho nejedli. Po chvíľke rodinnej diskusie, čo by to asi malo byť, sa púšťate do varenia. Medzitým dáte prať špinavé veci, ktoré Vás ako obvykle čakajú pohodené v kúpeľni na zemi. Pre istotu farebne neroztriedené, hoci ste im to pri každej príležitosti prízvukovali. Keď sa situácia ako tak ukľudní a hladoši sa najedia, konečne prichádza čas si vydýchnuť a prezliecť sa. Áno, len teraz! Potom, keď si po tom celom chaose konečne sadnete k večeri, si konečne robíte s deťmi úlohy a dozvedáte sa čo nového v škole. Nejaká zlá známka prípadne poznámka Vás v tomto stave nedorazí, keďže túto úlohu splnil stav keď ste prišli domov. Po celom náročnom dni máte toho všetkého naozaj plné zuby a nie sa ešte rozčuľovať nad nejakou trapošinou v žiackej knižke. Poviete deťom pár slov o zodpovednom prístupe k povinnostiam a tým to hasne. No náš príbeh o zvládaní celodenného chaosu pokračuje :-). Medzitým ako umyjete riady po celej rodine, ak práve nemáte to šťastie, že vlastníte umývačku riadu, si konečne spravíte vytúženú kávu lebo Vás chytila migréna. A ako na potvoru, len čo Váš partner uloží deti do postele, chce sex. Pri jeho návrhu máte pocit, že explodujete. A neraz to aj skončí hádkou. V tom lepšom prípade si vypýtate "timeout", po ktorom nasledujú posteľné radovánky.

Záverom chcem povedať, že chápem Vaše znechutenie ktoré máte na konci tohto článku. Možno ste čakali happy end typu a žili spolu šťastne až kým nepomreli. No buďme realisti. Každodenná realita nie je prechádzka ružovou záhradou a už vôbec nie spolužitie viacčlennej rodiny. Pravdou je, že tento príbeh popisuje toto spolužitie vo viac-menej všeobecnej rovine. Napriek tomu Vám chcem dodať síl. Viem, že to ani náhodou nie je ľahké a občas to vyčerpáva viac ako zamestnanie v práci. Nakoniec, nie všetky dni v partnerskom spolužití sú ideálne a dosť často prídu aj hádky pre úplne banality. No viem, že stojí za to pokračovať v tomto boji. Slovami klasika "Nikdy, nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávajte". Winston Churchill.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?