Každý deň

Autor: Martina Šimková | 29.12.2011 o 15:38 | (upravené 29.12.2011 o 17:55) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  712x

Nikdy som nebola ako iné deti. Vždy som vyčnievala z radu. Kým sa moji rovesníci hrali na skrývačky, skákali škôlku alebo maľovali na chodník, ležala som v nemocnici a liečila sa zo svojej choroby. A potom, keď som nastúpila do školy, ma v triede šikanovali. Možno tomu vďačím za inakosť. Nikdy som to v živote nemala jednoduché. Ale kto má na ružiach ustlané? Aj keď mám ešte to najlepšie ešte len pred sebou, na doterajšej ceste životom som toho prežila dosť. Ponižovanie, sekýrovanie, odmietnutie. No ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní. Možno aj preto som tvrdohlavá (občas až príliš ;-)). Ale jedno viem. Vďaka môjmu detstvu som sa učila vnímať seba samú ale aj iných inak ako ostatní. Tak trochu hlbšie. Milujem diskusie, ktoré človeku niečo dajú, ktoré vysvetľujú mnohé veci. Samozrejme, občas nemám náladu uvažovať a vtedy mi stačí konverzovať na tému počasie. Pamätám si, ako som sa v jednom tábore pýtala hlavného „šéfa“, že o čom je tento tábor. Čo sa máme naučiť. Alebo čo nám má priniesť (okrem oddychu samozrejme). Videla som na ňom, že ho moja otázka dosť zaskočila. Koniec koncov, kto by to čakal od trinásťročného dievčaťa? V tom tábore bolo všetko dovolené – úplne.

No ako som v úvode napísala, už v tomto veku som bola iná. Uvedomovala som si hlbšie súvislosti a pozerala sa na život aj z inej strany, ako ostatní. Milovala som a doteraz milujem tie chvíľky, keď môžem o veciach nerušene rozmýšľať. Asi preto niekedy ľudí vytáčam mojimi nekonečnými otázkami o podstate veci. Nemám rada povrchné debaty. Keď je dobrá atmosféra a spoločnosť (bez čoho to samozrejme nejde), rada idem do hĺbky. Nechcem povedať, že viem všetko a že som doteraz na všetko prišla. Ani ja nie neviem všetko. Len rada veci piplem, ako sa hovorí hrabem sa v tom, spájam a hľadám súvislosti. Súvislosti - to je ten správny pojem. Hoci, musím sa priznať, že občas mi práve tie uniknú vďaka mojim úvahám a to mi dôjde až neskôr. No teraz vidím, že všetko čím som si v živote prešla a prechádzam, malo nejaký zmysel. Sú veci, ktoré sa mi samozrejme nepáčili a boli mi proti srsti. Ale nejako sa to vykompenzovalo tým dobrým, čo ma po tom čakalo. Naučila som sa, že aj pád na hubu je krok vpred. Darmo, mením sa vplyvom udalostí a teraz, keď píšem tieto riadky, sa smejem na sebe samej keď som doteraz tvrdila, že som aká som a iná už nebudem. Každý deň zažívam niečo nové a prirodzene, sled udalostí ovplyvňuje moje myslenie a konanie. Ale to, čo som tu napísala, sa samozrejme týka aj ostatných ľudí. Každý deň robíte mnoho rozhodnutí a každé jedno Vás nejako ovplyvní. Či sa to týka Vašej včerajšej hádky s partnerom, alebo toho že budete to v budúcnosti robiť inak. Alebo jednoducho rozhodnutie zmeniť partnera, účes, farbu vlasov alebo držať diétu. Nikdy nebudete ako predtým. Keď ste vydržali čítať moje písmenká a prebojovali ste sa až sem, tak Vám blahoželám J. A teraz vyložím karty na stôl. Mojim cieľom nebolo rozpisovať sa o sebe, ako to, aby ste sa v tomto príbehu spoznali. Veď kto nebol ako dieťa chorý? Kto nezažil šikanovanie, tyranizovanie v škole zo strany spolužiakov? A občas aj zo strany pedagógov, hlavne keď ste museli zostať po škole za niečo, čo ste nespravili. Takto by som mohla pokračovať aj hodiny. Ale išlo mi o to, aby ste sa netrápili nad tým, čo sa Vám v minulosti stalo. Hlavne ak to nebolo príjemné. Jedno ale viem iste. Nezáleží, aké máte plány so životom. Život má s Vami vlastné plány a je málo toho, čo viete konaním ovplyvniť. Chcem Vás uistiť, že každá životná rana, ktorú ste utŕžili, má svoj význam. Možno aj keď sa to teraz nezdá, každým úderom ste silnejší a múdrejší. Budete vedieť, ako sa máte v budúcnosti rozhodnúť, až sa dostanete do podobnej šlamastiky. To by bolo pre tento článok všetko. Prajem Vám múdre prežívanie dňa a trpezlivé znášanie rán osudu, ktoré nás vo svojej podstate posilňujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?